נוחות ונגישות

הסעות לנכים – נגישות ונוחות לכולם

שירותי הסעות נכים מתייחסת בעיקר לאנשים הנעזרים בכסאות גלגלים על מנת לנוע ממקום למקום. שירות הסעות לנכים מצריכים ציוד מיוחד, שירות מיוחד והרבה סבלנות. ישנן חברות הסעות המצויידות בכל הציוד והאישורים, כדי להסיע נכים על כסאות גלגלים, ובמיוחד הסעות המתבצעות לצרכי בדיקות רפואיות או לצרכי סידורים אחרים, ויש כאלה המותאמים גם לטיולים של נכים בעלי דרגות נכות שונות או לנסיעות פרטיות.

על כלי הרכב להסעת נכים על כסאות גלגלים לכלול את האביזרים הבאים:

 

  • פתח רחב כדי לאפשר מעבר כסא גלגלים (בצד או מאחור)
  • מעלית הורדה והעלאה של כסא הגלגלים לגובה הרכב
  • אמצעי עיגון כסא הגלגלים לרצפת הרכב בארבע מקומות וחגורת בטיחות ליושב עליו
  • מקום מרווח לכסאות הגלגלים
  • מעקה בטיחות לאחיזת הנוסע בכסא הגלגלים בעת הנסיעה
  • מקומות ישיבה נוחים לאנשים המלווים

 

דרישות אלה אינן בגדר המלצה, אלא שהן בגדר חובה לכל מי שמסיע נכים על כסאות גלגלים, וזאת על פי "תקנות שיוויון זכויות לאנשים מוגבלים" של משרד התחבורה. על פי תקנות המשרד, כל חברת הסעות המחזיקה ברשותה למעלה מעשרים כלי רכב חייבת להחזיק גם אחד המותאם לפי תקנות אלה. חברה המחזיקה 40 רכבים ויותר חייבת להחזיק 2 רכבים המותאמים לנכים וכן הלאה. בנוסף, בהסעות של ילדים עם מוגבלויות יש חובה של ליווי אדם מבוגר על פי החוק.


שירותי הסעות נכים – איכות לפני הכל

הסעות לנכים יכולות להיות מאד קשות לנכה. משום כך יש חשיבות עליונה ששירות הסעות לנכים יהיה באיכות הגבוהה ביותר שניתן. לא משנה אם מדובר על שירות הסעות לצרכי טיפולים רפואיים, או לטיולים או באופן פרטי לכל צורך אחר, על הרכבים להיות חדישים ובטיחותיים ביותר, באווירה נוחה ונעימה, דבר המצריך נהגים מנוסים ואדיבים במיוחד המכירים את סוג הנוסעים הללו. יש לבנות מסלול נסיעה קל ונעים גם מבחינת תוואי הדרך ולהמנע מדרכים משובשות, מעומסי תנועה מיותרים וכדומה. במידה ויש צורך בהסעה קבועה, יש לדאוג לנוסע המוגבל לנהג קבוע שמכיר את הדרך ואת הנוסע, וכן לרכב קבוע שבו הנוסע מרגיש בנוח בסביבה מוכרת לו.

שירותי הסעות כאלה מומלץ להזמין מחברת הסעות מיומנת וותיקה בתחום זה, ולא להסתפק בחברה שמחזיקה ברשותה רכב אחד כזה לצרכי החוק. מומלץ להתקשר עם חברות הסעה בעלות ניסיון רב שנים בהסעות נכים, ושעומדות בכל הסטנדרטים הדרושים הנדרשים על ידי משרד התחבורה.

באדיבות ציר הסעות – שירותי הסעות נכים

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן