נגישות וסיעוד לנכים

ניתן לומר כי מקומות רבים ברחבי הארץ אינם נגישים כלל וכלל לאוכלוסיה הנכה. האוכלוסיה הזו צריכה לסבול מהפליה קשה במיוחד. ניתן לראות את הדבר בכל מקום בו תסתכלו, כך למשל, אם תביטו היטב תוכלו לראות כי רוב המסעדות בארץ אינן מספקות את המענה ההולם והמצופה בעבור האוכלוסיה הנכה אשר מהווה חלק ניכר למדי מן האוכלוסיה כולה.

בכדי לשפר את הנגישות שלכם הנכים לשירותים השונים אט אט ישנם חוקים חדשים אשר מנסים לספק פיתרון. חברי הכנסת מתחילים להבין את המצב הקשה ובהתאם לכך הם מנסים לעשות כל שביכולתם, לא כולם עושים וגם אלה שעושים לא תמיד עושים מספיק, אולם בזמן האחרון מתחיל להיעשות שינוי.

 

שינוי לטובה

נוכל לספר לכם כי בתקופה האחרונה יצאו יותר ויותר חוקים אשר נועדו לסייע לאוכלוסיה הנכה לחיות את חייהם באופן יותר נעים ושליו. כך למשל, אחד החוקים המשמעותיים ביותר שיצאו לאחרונה זהו החוק אשר מחייב בעלי אתרי אינטרנט להנגיש את האתרים לאוכלוסיה המתקשה. בין אם מדובר בחירשים ובין אם בעיוורים, כיום יותר מאי פעם מושם דגש עיקרי על בניית אתרים המיועדים לכלל האוכלוסיה.

הדבר הזה מהווה שינוי משמעותי ביחס למה שהיה נהוג בעבר. בכל אופן, סיבה נוספת לכך שבעבר האתרים היו הרבה פחות נגישים היא עצם זה שהאתרים שנבנו בעבר הינם כאלה אשר אינם עשו שימוש בטכנולוגיות מספקות. לאחרונה רמת התחכום בכל הקשור לבניית אתרים באינטרנט רק עלתה כך שהאפשרויות הינן בלתי מוגבלות.

החשיבות

באמצעות חברת סיעוד ניתן למצוא היום ויותר ויותר אנשים אשר מתחילים להעשיר את חייהם, במיוחד כאלה מהאוכלוסיה הנכה או החלשה. הדבר מאפשר להנגיש את המידע העצום והעושר הרב שטמון באינטרנט לכל אחד ואחד. זאת בניגוד לעבר בו רק האוכלוסיה הבריאה יכולה הייתה לעשות שימוש ברשת האינטרנט.

בכל אופן, בהתאם לחוק החדש, במידה ואתר אינטרנט מסוים אינו נבנה בהתאם לתקנות הנגישות הוא יהיה צפוי לשלם קנס אם יתלוננו נגדו. לפיכך אם אתם בעלי אתר אינטרנט חשוב מאוד שתשימו לב שאתם עושים כל שביכולתכם על מנת שהאתר יהיה בנוי בדיוק בהתאם לתקנות שנקבעו בחוק. במידה ואתם לא יודעים כיצד לבצע את השינויים השונים בקוד בעצמכם, לא יהיה לכם מנוס אלא לפנות לבעל מקצוע אשר עוסק בפיתוח אתרי אינטרנט. היו בטוחים כי מתכנת מיומן יסייע לכם תוך זמן קצר במיוחד.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן