כסאות גלגלים קלי משקל

נכות אינה דבר קל להתמודדות. גם פעולות שנראות אלמנטריות לאנשים ללא נכות הופכות למשימות או אתגרים עבור אנשים או ילדים נכים. עם זאת,  התפתחות הטכנולוגיה, הצטרפותם של עוד אביזרים, והרחבת האופציות שישנן בכיסאות הגלגלים ללא ספק מקלות על התנהלות הנכים ביומיום. הנכים היום מסוגלים להיות עצמאיים יותר וכך גם עולים הביטחון העצמי ותרומתם לחברה.

כסאות גלגלים קלי משקל הם אחת האפשרויות שעומדות היום בפני נכים, מבוגרים או ילדים, בבחירת כסא גלגלים. כסאות אלה מצוינים במיוחד לאלה שלא רוצים לוותר על ספורט ולהרגיש טוב יותר את התנועה והזרימה למרות הנכות.

סוגים שונים של כסאות גלגלים

כאשר בוחרים כסא גלגלים, יש להכיר קודם כל את הסוגים המרכזיים של הכיסאות המוצעים בשוק. הסוגים המרכזיים הם כסאות ידניים המונעים בהנעה עצמית, כסאות ממונעים וכסאות המונעים רק באמצעות דחיפה של אדם אחר. כסאות גלגלים ידניים מיועדים לאלה המסוגלים להניע את ידיהם ואת פלג גופם העליון באופן תקין. מומלץ לבחור בכסא ידני לכל מי שפעילות הידיים לא נפגעה.

הנעת כסא באופן עצמאי מחזקת עוד יותר את שרירי הידיים ומעניקה ביטחון. כסאות ממונעים פועלים באופן אוטומטי כשהיושב בכיסא נותן את ההוראות באמצעות לחיצה על כפתור או אפילו הנעת הראש. הכסא מיועד לאלה שגם פלג גופם העליון פגוע אך עדיין מסוגלים לשלוט בכיסא. כיסאות נדחפים מיועדים לאלה שאינם מסוגלים להניע את הכסא וגם לא לשלוט בכיסא ממונע וזקוקים תמיד למלווה. כסאות גלגלים קלי משקל שייכים לקטגוריה של כיסאות ידניים.

יתרונותיו של כסא גלגלים קל משקל

כסא גלגלים בכל מקרה הוא אביזר מסורבל שלא נוח להתנהל איתו בכל מקום ובכל מצב. לכן, כיסאות גלגלים קלי משקל הם כמובן בעלי עדיפות גבוהה ואין אדם או משפחה שלא שמחים להתמודד עם משקל נמוך יותר של הכיסא.

כיסא גלגלים קל משקל מתאים לאורח החיים הפעיל אשר רובנו חיים. גם אנשים נכים צריכים להגיע מהבית, לעבודה, לערוך קניות או לצאת לסידורים. כיסא גלגלים קל שניתן להטות את בו הגלגלים לזוויות שונות מקל על השימוש. גם עבור ילדים משקל קל של הכיסא הוא משמעותי. ילדים במיוחד רגילים לתנועה וחשוב לילד הנכה להיות חלק בלתי נפרד מחברת הילדים. כיסא גלגלים קל משקל הוא גם כיסא קומפקטי ונוח יותר למעבר במסדרונות או בתוך הכיתה ולדבר יש משמעות רבה.

כיסא זה קל יותר להעלאה ולהורדה מן הרכב כך שהכל מתנהל בקלות רבה יותר.

למה עוד לשים לב כשבוחרים כיסא?

ממש כפי שעושים כשבוחרים עגלה לתינוק, גם כאן כדאי לבחור כיסא בעל מנגנון קיפול קל ונוח. לא רק המשקל משמעותי כשנכנסים לרכב אלא גם האפשרות לקפל את הכיסא מהר ושלא יתפוס מקום רב.

לילדים בחרו כיסא שניתן להרחבה והגבהה בהתאם לגדילת הילד. אם הכיסא הוא עבור אדם שרוצה לעסוק בפעילות ספורטיבית למרות הנכות, כדאי שלכיסא יהיו אפשרויות להטיה וגלגלים קלים שניתן להניע במהירות. לילדים במיוחד חשוב גם מראה הכיסא ועיצובו. בחרו כיסא בעל עיצוב נחמד וצבעים- הדבר נותן המון ומשפיע על כל ההתייחסות של הילד לנכות וההתמודדות איתה.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן