כיסא גלגלים לילדים

הילדות היא הגיל הפעיל ביותר, הגיל בו רצים, קופצים ומשחקים תוך כדי הנעת הגוף. עם זאת, ישנם ילדים אשר מסיבה כזאת או אחרת, מולדת כמו שיתוק מוחין או שאינה  מולדת כמו תאונת דרכים, זקוקים לכיסא גלגלים בכדי לנוע. אמנם בהתחלה זהו הלם להורים, ועבור הילד זהו הלם במיוחד אם מדובר על תאונה או מצב פתאומי בו לא ניתן ללכת, אך אפשר להפוך לימון ללימונדה בזכות הרבה תעצומות נפש ובאמצעות בחירת כיסא גלגלים לילדים המתאים ונותן לילדכם את המקסימום.

 

לבחור כיסא שיתאים ליכולתו של הילד

ישנם סוגים שונים של כסאות גלגלים לילדים וכסאות גלגלים בכלל. הסוגים העיקריים הם כסאות המונעים בהנעה עצמית, כסאות ממונעים וכסאות נדחפים אשר נדרש תמיד אדם נוסף בכדי להניעם. אם הילד מוגבל רק בחלק גופו התחתון, קנו לו כיסא המונע בהנעה עצמית. כיסא כזה הוא גם זול יותר, אך בעיקר ישמור על פלג גופו העליון של הילד, יאפשר לו לפתח את שרירי הידיים והחזה, להיות פעיל ויעלה באופן משמעותי את דימויו העצמי ואת בטחונו. תנו לילד לראות שחקני כדורסל המרותקים לכיסאות גלגלים ומניעים את הכיסא תוך כדי משחק. ללא ספק זו תהיה השראה עבורו. במקרה שמוגבלותו של הילד מורכבת יותר יש לרכוש כיסא ממונע המאפשר לו לנוע בקלות רבה יותר. כיסא נדחף הוא כמובן למקרים הקשים ביותר בהם אין הילד מסוגל להניע את עצמו באופן עצמאי וגם לא לכוון את הכיסא.

 

כיסא גלגלים לילדים

כיסא המתאים לאורח חיים פעיל

ילד עובר במהלך היום בין מקומות שונים- בית הספר, הסעה, בית ועוד. כדאי לבחור כסאות נוחים מבחינה תפקודית, שיהיה ניתן בקלות לפרק ולהרכיב אותם. הכסא צריך להיות מתאים לגודלו של הילד ומשקלו אך לא גדול יותר מהנדרש. ככל שכיסא קומפקטי יותר כך ניתן יהיה להכניס אותו במעברים צרים ביתר קלות, לאפשר לילד לשבת ליד השולחן בבית הספר או שולחן האוכל. כדאי שיהיו בו עזרים כמו מקום להניח צלחת לאכילה על הכיסא  או מקום למחברת ואפשרות לכתוב על הכיסא, מקום להנחת כוס וכו'.

מקום חשוב גם לעיצוב

חפשו כיסא גלגלים לילדים שיתאים בעיצובו ובצבעיו לטעמו של הילד. תנו לילד לבחור בין העיצובים והצבעים. בכיסאות המיועדים לילדים ישנה השקעה גם בתחום זה. כיסא בצבעים האהובים על הילד יתן תחושה טובה, סיפוק רב יותר וביטחון עצמי גבוה יותר, ממש כמו בגד יפה או נעליים יפות. תוכלו גם להיות יצירתיים במיוחד ולצייר על הכיסא, להדביק מדבקות ועוד.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן