חיתולי מבוגרים לקשישים ונכים

אחד מהקשיים הרפואיים השכיחים ביותר, המאפיינים בעיקר את בני "גיל הזהב" הוא הקושי בשליטה על סוגרי הגוף, כאשר ככל שעוברות השנים, אחוז הולך וגובר מאוכלוסיית ישראל צפוי להתמודד בפני קושי זה, ובין אם מדובר בהתרחשותם של אירועי "בריחת שתן" אקראיים, או אם מדובר, במקרים ה"סיעודיים", בחוסר שליטה מלא על סוגרי הגוף.

לעיתים גם לאנשים נכים שנפגעו בעמוד השדרה או לא מרגישים את החלק התחתון יש בעיית שליטה על הצרכים, גם להם צריך למצוא את הפתרון הנכון,

 

חשוב להדגיש בראש ובראשונה, כי קושי רפואי זה הינו תופעה שכיחה למדי בישראל, כאשר קשישים רבים מתמודדים באופן שוטף עם המצב, ועדיין מצליחים לקיים חיים מלאים ומהנים, בתוך ומחוצה לביתם. עם זאת, במקרים מסוימים, קושי בשליטה על סוגרי הגוף אכן מקשה על התנהלותו של הקשיש במהלך חיי היום יום, ואף עלול לפגוע במידה רבה בביטחונו העצמי במהלך שהייתו מחוץ לבית.
ואילו אצל האנשים המוגדרים נכים, לא רק אלו שאינם בשליטה על צרכיהם זקוקים לפתרון, לעיתים יש צורך בהתניידות מהירה לשירותים, בעיה נפוצה במקרים אלו.

 

פתרון רפואי לבעיה נפוצה

אחד מהפתרונות הנפוצים, המיועדים בראש ובראשונה עבור אלו שאיבדו את יכולת השליטה בסוגרים בצורה מלאה או שאינם מסוגלים להגיע במהירות לשירותים וזאת בעקבות מצב רפואי המוגדר כסיעודי, הוא השימוש בחיתולי מבוגרים. חיתולים אלו מתאפיינים בראש ובראשונה ביכולת ספיגה גבוהה במיוחד, מה שמסייע לאותם האנשים  שאין באפשרותם להתפנות באופן תכוף, מסיבות אלו ואחרות.

חיתולים למבוגרים קיימים בשוק במידות שונות, וזאת במטרה להבטיח כי כל נזקק בישראל יוכל למצוא אחד שמתאים לו באופן מלא. כמו כן, חיתולי מבוגרים מגיעים בשלוש דרגות ספיגה שונות, ובהתאם לנסיבות ולצרכיו של הנזקק – חיתול יום, חיתול לילה, וחיתול פרמיום (מוצע על ידי חלק מהחברות הפועלות בשוק). מסיבה זו, מומלץ לבחור בחיתולי מבוגרים גם בהתאם לקיבולת הספיגה שלהם, ובמידת הצורך ניתן ומומלץ להתייעץ עם המוכר בחנות, או עם הרופא המטפל.

דבר נוסף שחשוב להקפיד עליו בעת רכישת חיתולי מבוגרים, הוא על מרקם החיתול, ועל אופן הרכבתו. כדאי לזכור בהקשר זה, כי חיתול למבוגרים נדרש להיות זמין להרכבה נוחה ומהירה בשעת הצורך, ומשכך מומלץ לבחור בחיתולי מבוגרים הניתנים להרכבה מהצד, וכמובן מכסים את אזור המטרה באופן מלא. כמו כן, חשוב לבחור בחיתולי מבוגרים העשויים ממרקם רך ונעים, וכך למנוע את הופעתם של פצעים שונים באזור, שעלולים להתפתח ולהחמיר עם הזמן.

יחד עם הסוגיה הרפואית לכשעצמה, יש לזכור כי קשישים רבים חשים מטבע הדברים שלא בנוח בעת רכישת חיתולי מבוגרים בפומבי. מסיבה זו, כמעט כל החברות בישראל העוסקות בשיווק חיתולי מבוגרים, מציעות גם אופציה לרכישה מהבית באמצעות כרטיס אשראי, כאשר לאחר מכן החיתולים מסופקים במשלוח ישיר לבית מגוריו של הקשיש, וזאת באריזה אטומה, וללא כל סימנים מזהים.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן