התאמת כיסא לשירותים ומקלחת לא מונגשים

נכות או מגבלה פיזית משפיעות על יכולת התפקוד של האדם, ופעולות יום יום פשוטות כגון רחצה או הליכה לשירותים הופכות למאתגרות ומורכבות. בזכות אביזרי עזר שונים שקיימים כיום בשוק, ניתן להמשיך ולבצע פעולות אלו בצורה נוחה ובטיחותית, ובכך להמשיך לנהל חיים מלאים ומספקים מבחינה תעסוקתית וחברתית.

 

מתי יש צורך בכיסא מתקפל לשירותים ומקלחת?

הכיסא מתאים לנכות קבועה או זמנית וכמו כן לקשישים. כיום בהרבה מקומות ציבוריים ישנו תא שירותים אשר מותאם לנכים, ובחלק מהמלונות יש מספר חדרים עם מקלחת מותאמת. גם בבית שלכם השירותים והמקלחת יהיו מונגשים, עד כמה שהדבר מתאפשר ע"י התנאים הפיזיים של המקום. השאלה היא מה קורה כאשר אתה רוצה לשהות במקומות בהם השירותים והמקלחת אינם מונגשים- לבקר ולהתארח בבתים של חברים או קרובי משפחה, לנסוע לכנסים מקצועיים, ליהנות מחופשה בבית מלון ועוד. כיסא מתקפל יאפשר לך להשתמש בשירותים ובחדרי רחצה רגילים, בצורה בטיחותית ונוחה. בכך, המגבלה הפיזית מפסיקה להוות מכשול שמונע ממך לנהל חיים רגילים, לצאת למקומות ולהיות עצמאי. יתכן ותמצא אביזר זה כפתרון קל ונוח גם עבור השימוש בשירותים ובמקלחת בבית שלך, במידה ולא תרצה להכניס שינויים מבניים מורכבים יותר (למשל כאשר הנכות היא זמנית או כאשר התנאים הפיזיים של המקום לא מתאימים ליצירת שירותי נכים).

 

כיצד זה עובד?

אותו כיסא יכול לשמש אותך הן לשירותים והן למקלחת.  הכיסא הוא למעשה מושב מוגבה, עם חור באמצע המושב. את הכיסא ניתן להניח מעל אסלת שירותים רגילה, הוא מספק הגבהה וידיות אחיזה ובכך נועד להקל על נכים בפעולות הישיבה והקימה. במידת הצורך ניתן לחבר לכיסא דלי המשמש כסיר לילה, ובכך לחסוך את המאמץ שבהגעה לחדר השירותים באמצע הלילה. את אותו כיסא ניתן להניח במקלחת, ובכך לאפשר רחצה בישיבה. גם במקרים בהם אין נכות ברמה שמחייבת כיסא גלגלים, רחצה בישיבה נחשבת לבטוחה יותר מכוון שהיא מונעת החלקה (בקרב קשישים, אחוז גבוה מהתאונות מתרחשות בעקבות נפילה במקלחת).

הכיסא בנוי כך שהוא נוח להרכבה ולנשיאה ממקום למקום: קל משקל (בין 3.5 ל-13 ק”ג, בהתאם לדגם), קיפול והרכבה נוחים וניתנים לביצוע ע"י האדם עצמו בישיבה. קיימים דגמים שונים של כיסאות לשירותים ולמקלחת, עם הבדלים שונים ביניהם- חלקם על גלגלים, חלקם עם רגליים שניתן לכוון את הגובה שלהם לפי הצורך, חלק מגיע במזוודת נשיאה על גלגלים , עם מושב מרופד ועוד. הכיסאות עשויים משילוב של פלסטיק ונויירוסטה או אלומיניום. המחירים נעים בין 360 שקל למעל 3500 שקל, בהתאם לדגם שתבחרו. בחירת הדגם תושפע גם מסוג השימוש הנחוץ לכם- האם הכיסא מיועד יותר לשימוש בתוך הבית או יותר לנשיאה ויציאה מחוץ לבית. ניתן גם להשאיל כיסא לשירותים ולמקלחת מ"יד שרה”, במידה ומדובר בנכות זמנית, או כהכרות ראשונית עם המוצר לפני שמחליטים לבצע רכישה.

אביזרים אלו נועדו בשבילכם, על מנת שלא תאלצו להתפשר על בטיחות או על איכות החיים שלכם. נכות פיזית אינה חייבת למנוע מכם לתפקד בצורה עצמאית, להיות בקשר עם האנשים שאתם אוהבים או לפתח את החיים המקצועיים שלכם.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן