השירותים והעזרים שבית אבות מספק

ההחלטה להעביר את הורינו או קרובינו לבית אבות היא אינה פשוטה – לא עבור האדם המזדקן ולא עבור קרוביו. תהליך מעבר אופטימלי הוא כזה הכולל היערכות רגשית וכלכלית, משום שחוסר במידע יכול ליצור תסכולים, משברים וקונפליקטים רבים לעיתים גם בין בני המשפחה עצמם המחזיקים בדעות שונות. חוסר קבלת החלטה עלול לגרום להרעה במצבו של הקשיש, הרעה בטיפולו ובאיכות חייו. בשנים האחרונות ישנה עלייה חדה במספר בתי אבות והדיור המוגן, וכיום בכל עיר גדולה ניתן למצוא בין 5-10 בתי אבות מסוגים שונים ובתוכם שלל מחלקות שונות. המבחר הגדול מאפשר היענות גבוהה יותר וגם קבלת מחירים אטרקטיביים יותר, אך החסרון של מצב זה הוא שיש קושי רב להתמצא ולבדוק את המקומות בין שלל ההצעות. כאן עולה חשיבותן של חברות ייעוץ והשמה לבתי אבות, אשר נועדו לעזור לכל מי שמעוניין למצוא את בית האבות המתאים להורה המטופל, במהירות וביעילות.

מה המשמעות של ייעוץ לבתי אבות?

יועץ לבית אבות הוא חיוני כאשר הורה או בן זוג במשפחה כבר מתקשה לתפקד בביתו בשל מגבליות פיזיות או מנטליות (דוגמת דימנציה). הייעוץ נועד לאפשר למשפחה לקבל את הכלים והמידע הדרושים להם לצורך תהליך קבלת החלטות לגבי מוסדות ובתי אבות הקיימים בארץ. זאת ועוד, יועץ לבית אבות דואג גם ללוות את המשפחה לביקורים במוסדות השונים ומעדכן את בני המשפחה אודות הזכויות הכספיות והחוקיות המגיעות להם בשל המצב הרפואי של המטופל. מלבד סיוע במציאת בית אבות מתאים, היועץ מסייע גם במעבר עצמו על כל שלביו, ודואג לקליטתו המוצלחת ולהסתגלותו של הקרוב המטופל.

איפה ניתן לקבל שירותי ייעוץ והשמה לבתי אבות?

שירותי ייעוץ והשמה לבתי אבות ניתנים על ידי מספר חברות בארץ, אשר חלקן פרטיות וגובות תשלום וחלקן פועלות בחינם במסגרת עמותות וארגונים שונים. חברות אלו מורכבות מיועצים סוציאליים ואנשי מקצוע מתחום הטיפול בקשישים וניהול בתי אבות.


מה כולל הייעוץ?

מדובר במפגש אישי בין היועץ לבין הקשיש ובני משפחתו, בו ניתן כל המידע הרצוי והרלוונטי אודות בתי אבות ומוסדות דיור מוגן. היועץ מקבל את המאפיינים של הקשיש ומצבו הבריאותי, את המחיר המתבקש ופרטים רלוונטים נוספים. בשירותי הייעוץ וההשמה יבדקו היטב את הצרכים הרפואיים של הדייר הפוטנציאלי – מהי מידת עצמאותו, האם הוא סיעודי, מה מצבו הנפשי וכן הלאה. מלבד לפן הבריאותי ייבדקו גם פרמטרים חשובים נוספים כגון מיקום רלוונטי (יש אנשים המעוניינים לגור רק בקרבת קרוביהם), מחיר על פי האפשרויות הכלכליות של הדייר, סוג החדר והמתקנים המצויים בו, התאמת סוג האוכלוסייה, הצע תוכניות התרבות והפנאי ושירותים נוספים כמו מכבסה או מתקני ספורט ועוד. לאחר שהקשיש ובני משפחתו יקבלו את כל המידע הרלוונטי והנחוץ אודות המוסדות השונים, יקבע למטופל ובני משפחתו סיור במספר בתי אבות ומוסדות מתאימים על מנת שיוכלו להתרשם מהמקום טרם יבחרו. ישנן חברות המספקות ייעוץ לחברות סיעוד ובירור אפשרויות מימון מטעם המדינה לטיפול בקשיש. בנוסף, יש חברות שמסייעות בתהליך הבירוקרטי של ההשמה – הרשמה, תשלומים, טפסים וכן הלאה.

חברות ייעוץ והשמה נועדו לסייע לכל מי שהולך לאיבוד בים המידע ומתלבט לגבי בתי דיור מוגן או שאר מוסדות. ניתן תמיד להיעזר ביועצי החברה בהתלבטות שלכם, להגיע לפגישה ולקבל את כל המידע הנחוץ מיועצים שאינם בעלי אינטרסים במוסדות.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן