הצורך במעקות לנכים

בקרב אנשים נכים, תחושת המסוגלות היא בדרך כלל אינה גבוהה, בלשון המעטה. אנשים כאלה נוטים להיות בלתי ניידים במידה זו או אחרת, והם מתקשים לבצע פעילויות יומיומיות בסיסיות הדורשות ניידות- והדוגמא הקלאסית לכך הינה עלייה במדרגות. כיום, התפיסה לגבי נכים והשילוב שלהם באוכלוסייה השתנתה לחלוטין. כיום הגישה היא להנגיש כמה שיותר מקומות, הן פרטיים והן ציבוריים, עבור ציבור הנכים.

כדאי לדעת כי גם לעניין העלייה במדרגות יש פתרונות ועזרים, שיוכלו לסייע לנכים להיות ניידים יותר, ולא פחות חשוב מכך- להרגיש עצמאיים יותר. בכל גרם מדרגות בו משתמשים מדי פעם נכים, חשוב מאוד להתקין מעקות יעודיים, אשר יסייעו לאוכלוסייה זו לעלות ולרדת. חשוב לזכור כי חלק מהנכים מתקשים גם בעלייה במספר מועט של מדרגות, ולכן חשוב להקפיד על מעקה תואם גם אם מדובר בגרם מדרגות קטן שעשוי להיראות טריוואילי.

בחירת המעקה המתאים

כאשר בוחרים מעקה לחדר המדרגות שישמש עבור נכים, חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים.

ראשית, מעקה המיועד עבור נכים הוא שונה ממעקה המיועד עבור כלל האוכלוסייה. המטרה של מעקה היא בדרך כלל למנוע נפילה. במקרה של מעקה המיועד לשרת נכים, יש להבין שלעיתים יקרו מצבים בהם ישא המעקה את מלוא כובד משקלו של האדם שעושה בו שימוש. לכן, מעקות אלה צריכים להיות מאסיביים במיוחד. עליהם להיות עשויים מחומרים חזקים ועמידים, וכמובן אמינים- וזאת, על מנת למנוע נפילות ונזקים גופניים לנכים שעושים בהם שימוש. החומרים המומלצים לשימוש לצורך זה הינם נירוסטה או ברזל.

את שיפוע המעקה יש להתאים לשיפוע המדרגות, וזאת על מנת לאפשר נוחות מקסימלית בשימוש.

למעקות לנכים, ממש כמו לכל מעקה אחר, יש גם פן אסתטי. אחרי הכל, מדובר ברהיט לכל דבר. הוא רהיט מאסיבי ובולט, ולכן חשוב להקפיד שמבחינה אסתטית, הוא יהיה מתאים לעיצוב הכולל של חדר המדרגות. קיים היצע רב של אמצעים כאלה, כך שלכל בית או בית עסק ניתן יהיה להתאים את המעקה האידאלי, שמתאים הן לעיצוב הכללי והן לטעם האישי. הטרנד הרווח כיום הוא לבחור מעקה עשוי מתכת, אשר המראה המודרני שלו יכול להשתלב כמעט עם כל עיצוב של חלל.

חברות רבות מציעות שירותי התקנת מעקה לנכים בהתאמה אישית. כך, תוכלו להיות בטוחים שבאפשרותכם למצוא את המעקה האידאלי מכל הבחינות. כאשר בוחרים את החברה המתאימה ביותר, יש לזכור כי שיקול הבטיחות עולה על כל שיקול אחר. לכן, חשוב מאוד לפנות אך ורק אל שירותיה של חברה מקצועית ומנוסה, כדי לוודא שהמעקה יהיה גם בטיחותי וגם מעוצב היטב. על מנת לקבל רושם אובייקטיבי, יש להיעזר בהמלצות של חברים או מכרים, או לבקש מהחברה עצמה פרטי יצירת קשר עם לקוחות עבר מרוצים.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן