אמצעי עזר להפיכת החיים לנוחים יותר

אם בעבר חייו של אדם נכה או מוגבל פיזית היו קשים מאוד בגלל המוגבלות, הנגישות למקומות שונים היתה אפסית ממש וניכרו אטימות וחוסר התחשבות מצד החברה, היום הדברים מתחילים להשתפר. ישנה עליה במודעות מצד גורמים שונים שהתחשבות בנכים (ובעלי מוגבלויות בכלל, כולל עיוורים, חירשים ובעלי מוגבלות מנטלית ונפשית) היא הכרחית גם על פי חוק. כך, מבנים של מוסדות ממשלתיים, מרפאות, בנקים ומוסדות ציבוריים שונים הפכו נגישים יותר וגם בתחבורה הציבורית ישנו שיפור. עדיין, על כל נכה לדאוג לעצמו לחיים נוחים וקלים יותר, אפילו להתנהלות בתוך הבית. היום ישנם אמצעי עזר לנכים המאפשרים זאת.

 

להתנהל בקלות גם בסביבה מרוחקת עם קלנועית

ירדתם במדרגות ויצאתם מן הבית. כעת יש לכם סידורים בשלל מקומות: מרפאה, בנק, או משרד ממשלתי כלשהו. מה עושים? מוניות לסידורים כמה פעמים בשבוע עלולים להביא להתדרדרות במצב הכלכלי. לזה יש פתרון טוב והוא קלנועיות לגיל הזהב. הקלנועית תעזור לכם להתנייד בממקום למקום ללא הוצאות מיותרות. ההיתרון האדיר הוא שאין צורך ברישיון, ואפשר למצוא בשוק מגוון דגמים ומחירים. מומלץ כמובן לבצע ייעוץ ראשוני עם חברות שונות לפני רכישה והחלטה. חשוב לבדוק שהקלנועית עומדת בכל התקנים ויש אחריות מקיפה להכל. הקלנועית היום הוא פתרון שכיח ורואים אותו הרבה ברחוב, זאת בגלל הנוחות והיעילות שלו.

 

 

לרדת במדרגות אל הרחוב – כבר לא משימה בלתי אפשרית

התעסקותו של נכה בנושא הנגישות מתחילה כבר ברגע שהוא פוקח את העיניים. גם הליכה לשירותים היא אתגר ואפילו משימה כמעט בלתי אפשרית ללא האמצעים המתאימים. המשימה הבאה בתור היא היציאה מן הבית. נכים רבים ראו בדלת הכניסה לבית את הגבול אליו הם יכולים להגיע. מעבר לזה- חוסר הנגישות היה מוחלט. היום עם האמצעים המתאימים ירידה במדרגות כבר אינה משימה בלתי אפשרית. אמצעי עזר לנכים, ולא בהכרח כאלה המסורבלים או קשים להתקנה כמו מעלית, הם בגדר הצלה עבורם. אחד האמצעים הוא מעלון מדרגות לכסא גלגלים. ישנו מעלון מדרגות המותקן על גבי מעקה גרם המדרגות. כך יכול האדם המוגבל לצלוח את גרם המדרגות בקלות. התקנת מעלון מדרגות על מעקה גרם המדרגות המוביל מן הבית אל הרחוב הוא פתרון מצוין ליציאה מן הבית. מעלון כזה הוא מעולה גם עבור אלה שאינם מרותקים לכיסא גלגלים אך מתקשים בעליה או ירידה במדרגות.

שתף:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

אולי יעניין אותך גם

נגישות לנכה בכיסא גלגלים

גם אנשים הרתוקים לכיסא גלגלים ואשר חופש התנועה שלהם מוגבל בהינתן מגבלתם זכאים ליהנות מחופש תנועה אפשרי, מניידות, משהייה במקומות שהגישה אליהם קשה אבל אפשרית.

קרא עוד »

מעוניין במידע?
השאר פרטים וניצור עמך קשר

×
דילוג לתוכן