דף הבית >> מאמרים >> שירותי עזר לנכים קיימים היכולים לשפר את התנהלות היום יום - Mshal

שירותי עזר לנכים קיימים היכולים לשפר את התנהלות היום יום - Mshal

אילו שירותי עזר לנכים קיימים היכולים לשפר את התנהלות היום יום

 

ההתנהלות היום יומית של נכים היא בבחינת מאבק של ממש. כשכל צעד או פעולה הופכים למורכבים, כפי שקורה לא מעט, עולה הצורך לחשוב כיצד הופכים את התמונה לפשוטה יותר עבורם. החדשות המעודדות הן שהנושא בהחלט עלה למודעות במרוצת השנים, כך שכיום יש שלל אמצעים שאמורים להקל במובנים שונים על הסובלים מבעיות פיזיות אלה או אחרות. הסקירה הבאה של שירותי עזר מרכזיים לנכים תציג עבורכם את חוקי המשחק הנוכחיים בתחום.

 

מעליות

 

מעליות מאפשרות לנו להתגבר על קושי הנחשב למורכב או אפילו לבלתי אפשרי עבור אוכלוסיית הנכים – לטפס במדרגות, ולעיתים לא מעט קומות. התקנה של מעלית בבניין קיים, בין אם במסגרת הליך השדרוג שלו ובין אם כחלק מפרויקט רחב של תמ”א 38, תהפוך את הבית כולו לנגיש יותר מבחינתם.

 

המעלית יכולה ליצור את ההבדל בין נכה המסתגר בביתו, פשוט מכיוון שאיננו יכול לצאת ממנו, לבין אדם שמוגבל אמנם מבחינה פיזית, אך משתלב בחברה ומצליח לשמור על איכות חיים גבוהה. מה גם שהמעלית מראש משפרת את חייהם של כל האנשים המתגוררים במבנה, בלי קשר לרמת התפקוד שלהם, תוך העלאה משמעותית של ערכה של כל דירה ודירה בבניין.

 

קלנועית

 

אמצעי נוסף שמומלץ להכניס לתמונה בכל הנוגע להתניידות של בעלי המוגבלויות הפיזיות הוא קלנועית, אותו כלי רכב חשמלי שמאפשר תנועה במרחב החיצוני. הקלנועית מאפשרת להגיע למהירויות סבירות בהחלט ולתמרן בסביבה מגוונת המותאמת לכך. באמצעות הקלנועית יכולים הנכים לגמוע מרחקים גדולים, של כמה עשרות קילומטרים, מה שכמובן מקל את ההשתלבות שלהם בחיים שמחוץ לפתח הבית שלהם.

אביזרי הליכה

לצד הקלנועית יש כיום מספר בלתי מבוטל של אביזרי הליכה, שמותאמים לרמת התפקוד של האדם הספציפי המשתמש בהם. בין אם המדובר הוא בכיסא גלגלים, בהליכון או בכל דבר אחר, באמצעותם החיים של בעלי המוגבלויות הופכים לפשוטים הרבה יותר. מה גם שהם מקטינים בצורה משמעותית את הסבירות לנפילות, מהן סובלים קשישים ובעלי מוגבלויות פיזיות.

נגישות מבנים ציבוריים

לצד כל אלה אמורים מבנים ציבוריים ומסחריים המוקמים כיום, וגם מקומות להתקהלות, להציע תנאים הולמים עבור הנכים. יש לכך לא מעט היבטים אשר רישיון העסקים תלוי בהם לעיתים, ביניהם חניות לנכים, שירותי נכים, מקומות ישיבה מיוחדים, במות מוגבהות וכן הלאה. אם אתם נתקלים במקום ציבורי שלדעתכם אינו מציע תשתית ראויה עבור בעלי המוגבלויות, וזה בהחלט אפשרי, אתם יותר ממוזמנים לפנות לרשות המקומית אשר בתחומיה הוא ממוקם.

 

 

 

 

 

 

מתעניין במוצר זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות:

לא מצאת את אשר חיפשת?
השאר פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך טלפונית
תודה ר.שעל בע"מ

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):