דף הבית >> מאמרים >> שימוש קל בכסא גלגלים

שימוש קל בכסא גלגלים


אחד הדברים החשובים בעת רכישת כסא גלגלים עבור אדם נכה, הוא כמובן משקלו של הכסא בהתאמה לגיל האדם אשר יושב עליו, וכמו כן אפשרויות הקיפול שלו בעת נסיעה ברכב .

 

כסאות גלגלים ידניים קלים במיוחד 

כאשר אתם רוצים לבחור כסאות גלגלים ידניים עבורכם או עבור קרובים שלכם, יש חשיבות גבוהה מאד למשקל של הכסא עצמו, מן הסתם. החשיבות כאן היא כפולה ומכופלת : כסא קל יותר, הוא כסא שקל יותר לאדם עצמו להזיז. כמו כן, זה גם כסא שיהיה קל יותר לאדם אחר להזיז, כאשר הוא מזיז את הכסא ממקום למקום. נכון שהאדם עצמו אשר יושב על הכסא יכול לשקול לא מעט, אבל צריך לזכור כי כסא קל בסופו של דבר מקל מאד על החיים. אנו צריכים לקחת בחשבון שהכסא יהיה גמיש מבחינת שימוש, לדוגמא האם הוא נפתח למצב שכיבה כדי להקל על החלפת חיתולים למבוגרים.

 

בין משקל קל לבין קיפול של כסא גלגלים 

בעיקרון, כשאתם צריכים לבחור כסאות גלגלים ידניים, עליכם לבחור בין שני דגמים מרכזיים. הדגמים הכבדים יותר, הם אלו שכוללים לרוב גם מנגנון קיפול. המשמעות היא שכאשר האדם הנכה נמצא במצב של נסיעה, הוא יכול לשבת ברכב כמו כל אחד, והכסא נמצא מקופל מאחור בתא המטען. לעומת זאת כסאות גלגלים ידניים שהם קלים יותר לנשיאה ממקום למקום, ומאפשרים לאדם להסיע את עצמו ולנייד את עצמו, לרוב לא כוללים מנגנון קיפול - ולכן יש לבחור בכלי רכב שמותאמים לכסאות גלגלים בתוכם. בסופו של דבר, זו כמובן גם שאלה של התקציב שלכם, אבל יש לזכור גם את הצרכים של האדם. על פי רוב, אם מדובר על אדם מגיל ההתבגרות ועד לעשור השביעי בחייו - אפשר לבחור כסאות גלגלים ידניים עם מנגנון קיפול אשר יהיו כבדים יותר. בטווח גילאים צעיר או מבוגר מאד, מומלץ יותר לבחור בכסאות הקלים המתאימים גם להסעות נכים ולאנשים עם צרכים מיוחדים. מומלץ לוודא בחברת הסעות אם יש ביטוח בתוקף וכל האישורים הרלוונטים להסעת נכים.

 

תמיד להתייעץ עם מומחים בתחום כסאות גלגלים 

חשוב מאד לציין, כי בבחירה של כסאות גלגלים ידניים הדבר המומלץ ביותר הוא להתייעץ עם מומחים בתחום המוגבלות והסיעוד. הם יוכלו לבדוק את האדם, ולאבחן מה יהיה כסא הגלגלים הטוב ביותר עבורו. כמו כן, אפשר לסקור מספר דגמים שונים, לערוך השוואה בין המחירים, וגם לבדוק זכאות מטעם המוסד לביטוח לאומי, על מנת שהתהליך יהיה פחות יקר.


מתעניין במוצר זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות:

לא מצאת את אשר חיפשת?
השאר פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך טלפונית
תודה ר.שעל בע"מ

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):