דף הבית >> מאמרים >> מה צריכה לכלול טיסה שמותאמת לנוסע נכה

מה צריכה לכלול טיסה שמותאמת לנוסע נכה

למרות שנכים סובלים ממגבלה גופנית שמקשה עליהם לבצע פעולות מסוימות, רבים מהם מסוגלים לתפקד היטב באם עומדים לרשותם עזרים מתאימים. עזרים כגון כסאות גלגלים, קביים ואביזרי עזר כדוגמת מוטות אחיזה או מנופי הרמה מאפשרים להם ניידות משופרת ואיכות חיים גבוהה יותר. אפילו טיסות לא צריכות להוות בעיה עבור נכה, כאשר הוא מקבל תנאים מתאימים לו ולצרכיו. להלן נסביר מה צריכה לכלול טיסה המותאמת לנוסע הנכה.

כיסאות גלגלים המותאמים למטוסים

בין העזרים החשובים ביותר המאפשרים לנכים פגועי גפיים או משותקים לתפקד בחיי היום יום נמצאים כסאות הגלגלים. יש בנמצא כסאות גלגלים המופעלים באופן ידני ויש גם כאלה המופעלים באופן חשמלי. הכיסאות המופעלים באופן חשמלי מאפשרים ניידות גם לנכים שמוגבלים לא רק ביכולתם להפעיל את רגליהם אלא גם ביכולתם להפעיל את זרועותיהם או כפות ידיהם. כאשר נכים שמשתמשים בכיסאות גלגלים מזמינים לעצמם טיסות (למשל כאן), בין אם באמצעות האינטרנט ובין אם בכל דרך אחרת, כדאי ליידע את חברת התעופה על הצורך בכיסא גלגלים מתאים. לרוב, כסאות הגלגלים הרגילים הינם רחבים מדי למעברים של המטוסים ועל חברת התעופה לספק כיסא גלגלים חלופי, לזמן הטיסה, שיכול לנוע לא קושי גם בתוך המטוס.

מושבים ושירותים מותאמים

נכים עשויים להשתמש בעזרים שונים, בביתם ומחוצה לו. ישנם נכים המשתמשים לאו דווקא בכיסא גלגלים כי אם בהליכון. מאחזי יד מסייעים לקום בקלות רבה יותר מהכיסא, להיכנס למקלחת, להשתמש בשירותים. יש נכים המתקינים מושבים רחצה מיוחדים ויש הנעזרים במתקני הרמה והורדה חשמליים כדי להגיע למיטה או לאמבטיה. העזרים הללו, שאותם רוכשים אצל ספקים מתמחים שמשווקים ציוד תקני ואיכותי לא קיים כולם בטיסה. לא ניתן לצפות שחברות התעופה תספקנה את כל העזרים הקיימים, אך טיסות מותאמות בהחלט יכללו אמצעים נוספים, מלבד כיסא גלגלים ייעודי.

למשל, חברות התעופה צריכות למקם את הנכה במושב שבו ניתן להסיר את המשענת של הידיים או לקפלה, באופן שיאפשר כניסה ויציאה נוחים. זאת ועוד, יש צורך לספק תאי שירותים (אחד לפחות) שיקלו על השימוש של נוסע נכה. למשל, צריך להיות תא שמתאים לכניסת כיסא גלגלים. יש צורך שיהיו בתא אמצעי אחיזה וכן ברזים ומנעולים שיהיו קלים להפעלה גם על ידי אנשים מוגבלים ונכים.

מסייעים לנכים במגוון דרכים

כיצד חברות התעופה או אתרים להזמנת טיסות מסייעים לנכים בדרכים נוספות? למשל, עובדי חברות התעופה מלוות את הנכים הזקוקים לכך, מהטרמינל אל המטוס (לפני ההמראה) ומהמטוס אל מחוץ לשדה התעופה (לאחר הנחיתה). אנשי צוות מסייעים לעיוורים וללקויי ראויה וישנה אפשרות בתיאום מראש, להכניס לטיסה כלב נחיה. וכאשר מבצעים חיפוש טיסות, כדאי לשים לב שאתרים רציניים נוקטים במדיניות של אתרים נגישים. יש אפשרות לשנות בקלות את הגופן בזמן גלישה לחיפוש טיסות ויש גם אפשרות להיעזר בקוראי מסך ולהגדיר בלחיצת כפתור שינוי צבעים (ללקויי ראיה). 

 

 

מתעניין במוצר זה?
השאר פרטים וניצור עמך קשר:
שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
הערות:

לא מצאת את אשר חיפשת?
השאר פרטיך ונציג מטעמנו יחזור אליך טלפונית
תודה ר.שעל בע"מ

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל (לא חובה):